Akrilik Zemin Uygulama

Akrilik zemin sistemleri, dış mekan spor sahaları için kullanılan, hem profesyonel hem amatör amaçlara uygun olan bir zemin kaplama sistemidir. Bu sistem, her türlü hava koşuluna karşı dirençlidir ve %100 çevre dostudur. Kullanıcının isteğine ve istenen sahanın özelliğine göre birçok farklı renkte yapılabilmektedir.

Cushion katman kullanılan akrilik zemin sistemi, kullanılmayan sisteme göre çok daha yüksek şok absorbe özelliği vardır ve profesyonel amaçlı olan spor sahalarında uygulanabilir.

Kürünü tamamlayan asfalt zemin yüzey temizlenerek, toz ve yabancı maddelerden arındırılır. Zemindeki gözenekleri kapatmak için Resurfacer katmanı uygulanır. İsteğe bağlı olarak, zemine esneklik kazandıran Cushion tabakası uygulanır. Oluşan katman üzerine iki kat Akrilik boya uygulanır. Akrilik zemin üzerine istenilen oyun çizgileri çizilerek saha kullanıma hazır hale getirilir.

Akrilik Resurfacer (Dolgu Katı): %100 akrilik lateks bazlı dolgu malzemesidir.Uygulama yapılacak zemindeki gözeneklerin,hafif çatlakların dolgu katı olarak uygulanır.Belirli oranda su ve kum ile karıştırılarak zemine uygulanabilir hale getirilir.

Cushion (esnek Katman): Özel toz kauçuk dolgulu %100 akrilik lateks bazlı esnek katman malzemesidir.İçerisindeki özel kauçuklar sayesinde zemine esneklik vermektedir.Resurfacer katından sonra saf hali ile direk uygulanır.Tenis kortları için uygundur.

Akrilik Renk Katı:Silis kumlu %100 akrilik lateks bazlı son kat boya malzemesidir.Tüm hava şartlarına ve güneş ışınlarına (UV) dayanıklıdır.Belirli oranda su ile karıştırılarak uygulaması yapılır.Çevreye ve doğaya saygılı olup tehlikeli olarak sınıflandırılmamıştır.

 

Akrilik Zemin Uygulama

Standart Sistem (Uygulama Alanı: Tenis kortları ve çok amaçlı spor sahaları (Basketbol, voleybol…)

Resurfacer (Dolgu Katı) - 1 Kat

Son Kat Boya (Color Coat) - 2+1 Kat

 

Profesyonel (Turnuva) (Uygulama Alanı: Uluslararası profesyonel turnuvalar)

Resurfacer (Dolgu Katı) - 1 Kat

Cushion PLUS - 2 Kat

Cushion - 2 Kat

Son Kat Boya (Color Coat) - 2 Kat

Oyun Çizgileri - 1 Kat

0
 
Sorular


Hiç Soru Sorulmamış. İlk soruyu siz sorun...

Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...